Jste zde: ÚVODPROJEKTY → Horní Počaply

Referenční stavby:

Příjezdová komunikace k RIGIPS včetně přemostění trati ČD


Most se nachází v katastru obce Horní Počaply, která patří pod město Mělník jako obec s rozšířenou působností. Jedná se o silniční třípolový most na účelové komunikaci (přístupová cesta k závodu RIGIPS), který přemosťuje dvoukolejnou trať Praha - Ústí nad Labem, kusou kolej a kolej vlečky Mělnické elektrárny. Opěry mostu byly navrženy jako monolitické železobetonové s hlubinným založením na mikropilotách. Mezilehlé podpěry jsou ocelové a jsou též hlubině založeny na mikropilotách. Nosná konstrukce mostu je tvořena dvěma krajními hlavními nosníky tvaru I a ortotropní mostovkou vyztuženou příčníky. Nosná konstrukce mostu byla do mostního otvoru zavezena pomocí pásového jeřábu LIEBHERR 1160LTM. Při osazování nosné konstrukce byl na trati zastaven provoz a vypnuto trakční vedení.

Technické údaje


Stavební objekt:
SO 02 - Most
Druh stavby:
Novostavba silničního mostu
Stupeň projektové dokumentace:
Dokumentace pro Stavební Povolení DSP (1997)
Realizační Dokumentace Stavby RDS (1998)
Investor:
Rigips, a.s.
Dodavatel:
QUICKSTEP Praha, a.s.
Realizace:
1998
Investiční náklady:
25,8 mil. Kč (včetně DPH)
Délka mostu:
74,560 m
Délka přemostění:
46,450 m
Rozpětí mostu:
11,700; 22,600; 11,700 m
Šířka mostu:
8,700 m
Výška mostu:
8,170 m

(Vyprojektováno před vznikem společnosti IM-Projekt, inženýrské a mostní konstrukce, s.r.o., Ing. Martinem Vašákem, jako subdodávka pro firmu Ing. Antonín Pechal, CSc)

Galerie:


Horní počaply #1 - klikněte pro zvětšení Horní počaply #2 - klikněte pro zvětšení Horní počaply #3 - klikněte pro zvětšení Horní počaply #4 - klikněte pro zvětšení Horní počaply #5 - klikněte pro zvětšení

Další projekty:


Zpátky na : [ Projekty ]